26 IX - Europejski Dzień Języków Obcych

W naszej szkole uczniowie, podobnie jak w ubiegłych latach,  przygotowali wystawę poświęconą krajom Unii Europejskiej, na której znalazły się plakaty krajów Unii Europejskiej, ich najpiękniejsze, znane miejsca i budowle oraz inne ciekawostki.
"Każdy język obcy daje ci nowe życie;
jeżeli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz"

To czeskie przysłowie jest jednym z haseł Europejskiego Dnia Języków obchodzonego w krajach Unii Europejskiej już po raz czternasty w dniu 26 września.

Jego celem jest propagowanie nauki języków obcych oraz pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym - posiada 23 języki urzędowe oraz wiele języków regionalnych!!!

Każdego roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane  Dniem Języków: przedstawienia, zabawy. koncerty, kursy językowe, programy telewizyjne.

W naszej szkole uczniowie pod kierunkiem Ewy Kozłowskiej i Cecylii Jakubiak przygotowywali wystawę poświęconą krajom UE.

Jak zawsze wystawa cieszy się ogromnym powodzeniem.