2009 - Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Dnia 09 listopada 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim, które dzięki bohaterowi rzeczywiście przemieniło się w Podróż do piękniejszej strony świata.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele ze Szkół Podstawowych naszego miasta, jak również zaproszeni goście. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy: Ve, VIa, VIc, VId, VIe.

Na początku spotkania Andrzej Grabowski – autor książek dla dzieci i młodzieży przedstawił swój dorobek literacki, prezentując kolejne swoje książki oraz omawiając tematy związane z procesami twórczymi. Pragnąc przybliżyć zebranym poruszaną w nich problematykę, czytał na głos wybrane fragmenty.

Miłą niespodziankę pisarzowi Bractwa rycerzy sprawiły uczennice z Koła Miłośników Poezji, Olga Kuna z kl.Ve i Mariola Pirek z kl.VIc, wręczając napisane przez siebie wiersze. Kawaler Orderu Uśmiechu nie mógł powstrzymać swojego wzruszenia. Serdecznie podziękował młodym poetkom za wspaniały prezent, jednocześnie zaznaczając, że opublikuje te wiersze w magazynie Iskra, którego jest wydawcą i redaktorem.

Podczas wspaniałej, pozbawionej dystansu zabawy, Andrzej Grabowski został zarzucony dziesiątkami dociekliwych i trudnych pytań, na które udzielał dowcipnych odpowiedzi.

Po spotkaniu uczniowie mogli indywidualnie porozmawiać z autorem Przygód Skrzata Wiercipiętka, otrzymać pamiątkowy i uroczy autograf. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia.

Opieka i przygotowanie uczniów – nauczyciele bibliotekarze
powrót